کلاچ برقی چیست؟

هر آنچه در مورد کلاچ برقی باید بدانید

گیربکس یا جعبه دنده

یکی از اجزای اصلی ماشین است و حتی اهمیتی برابر با موتور دارد. این سیستم دارای ۴ یا ۵ دنده برای حرکت رو به جلو و معمولاً یک دنده برای حرکت به عقب و موقعیت بی طرف است. وظیفه گیربکس خودرو انقال دور موتور با نسبت‌های گوناگون و رساندن آن به خطوط انتقال و میل گاردان در خودروهای دیفرانسیل عقب یا مستقیماً به دیفرانسیل در خودروهای دیفرانسیل جلو می‌باشد. جعبه دنده‌ها به دو دسته گیربکس دستی و گیربکس اتوماتیک تقسیم می‌شوند.

گیربکس مکانیزم خاصی دارد که به وسیله آن میزان مشخصی از دور موتور را با استفاده از چرخ‌دنده‌های مختلف و سرعت‌های متفاوت، به همه چرخ‌های وسیله نقلیه منتقل می‌کند. در نتیجه با این کار می‌تواند نیرو و سرعت وسیله نقلیه را کنترل کند.

رانندگی با کلاچ دستی یا اتومات

برای کسانی که به خودرو و رانندگی علاقه دارند کلاچ گرفتن و و تعویض دنده قسمتی از لذت رانندگی محسوب می‌شود. اما این احساس خوشایند زمانی که در ترافیک سنگین قرار می‌گیرند و یا به مدت طولانی رانندگی می‌کنند و مدام باید کلاچ را فشار دهند به احساس خستگی و حتی کمر درد و یا زانو درد تبدیل می‌شود. با این حال افرادی که به صورت روزمره مجبور به رانندگی در فواصل طولانی و یا در ترافیک‌های سنگین هستند، همواره آرزوی خلاص شدن از کلاچ و کلاچ گرفتن را دارند!

چطور از شر کلاچ گرفتن راحت شوید؟

برای خلاص شدن از کلاچ و کلاچ گرفتن شاید دو راه حل وجود داشته باشد

اولین و راحت‌ترین راه حل استفاده از خودروهای با گیربکس اتوماتیک است که راه حل بسیار پر هزینه و گران قیمت می‌باشد. چون اولا خودروهایی که دارای گیربکس اتوماتیک هستند، گران قیمت می‌باشند. گیربکس اتوماتیک نسبت به گیربکس دستی بسیار هزینه‌بر بوده و دارای هزینه تعمیر و نگهداری چند برابری نسبت به گیربکس دستی است.

راه حل دوم که کمتر از یک پنجم گیربکس اتوماتیک هزینه دارد، نصب یک قطعه کمی روی خودروست. این کلاچ تقریبا بر روی هر خودرویی قابل نصب است و کلاچ برقی نام دارد.

کلاچ برقی یک دستگاه الکترومکانیکی است که وقتی روی خودرو نصب می‌شود. دیگر نیازی نیست که راننده برای تعویض دنده و یا برای نیم کلاچ کردن از پای خود استفاده کند. به زبان ساده‌تر می‌توان گفت کلاچ برقی مکانیزمی است شبیه به گیربکس اتوماتیک با این تفاوت که گیربکس اتوماتیک بعد از شروع به حرکت راننده کلا کاری به کلاچ و دنده ندارد. و عمل تعویض دنده در آن به صورت اتوماتیک انجام می‌شود.

اما در سیستم کلاچ برقی فقط عمل کلاچ گیری اتوماتیک انجام می‌شود و عمل تعویض دنده به صورت دستی و توسط راننده صورت می‌پذیرد. به این صورت که هم افزایش دنده و هم معکوس کردن را خود راننده انجام می‌دهد. با این تفاوت که بدون فشار دادن پدال کلاچ توسط پا این کار انجام می‌شود.

  • اجزای کلاچ برقی

کلاچ هوشمند از چندین قسمت تشکیل شده و یکی از آن‌ها که راننده بیشتر با آن سر و کار دارد، شستی روی دسته دنده است. به این صورت که با نصب کلاچ برقی بر روی خودرو سر دنده با نوع برقی متناسب با کلاچ برقی تعویض می‌شود. روی این سردنده یک شستی قرار دارد. و هنگامی که راننده خودرو را روشن کرده و قصد حرکت دارد ابتدا شستی روی دسته دنده را فشار می‌دهد. خودرو را در دنده ۱ قرار می‌دهد و سپس پدال گاز را می‌فشارد. پس از آن قسمت الکترونیکی کلاچ با گرفتن اطلاعات دور موتور از ECU به صورت اتوماتیک پدال کلاچ را فشار داده و مقدمات لازم برای تعویض دنده را فراهم می‌کند.

  • عملکرد و مزایای کلاچ برقی

البته ناگفته نماند که عملکرد کلاچ برقی فقط برای زمان تعویض دنده نیست. هنگام بالا رفتن از شیب که نیاز به نیم کلاچ وجود دارد و یا زمان ترمز ناگهانی در سرعت‌های بالا، این قطعه فورا وارد عمل شده و ‌کلاچ‌گیری را برای معکوس کردن و نگه داشتن خودرو بدون این که خاموش شود، انجام می‌دهد. به جز راحتی و خستگی کمتر در حین رانندگی کلاچ برقی مزایای دیگری همچون کاهش مصرف سوخت، افزایش طول عمر صفحه کلاچ، قابلیت انتقال سیستم از یک خودرو به خودروی دیگر و مزایای زیاد دیگری را داراست.

دیدگاه‌ها ۰

*
*