سدان پرقدرت فولکس واگن جتا gli مدل ۲۰۱۹ معرفی شد

فولکس واگن جتا GLI مدل ۲۰۱۹ در نمایشگاه خودرو شیکاگو ۲۰۱۹ به صورت رسمی رونمایی شد. این سدان پرقدرت فولکس واگن بر اساس گلف GLI طراحی شده است. در ادامه مشخصات و امکانات این خودرو را بررسی می کنیم.

شرکت آلمانی فولکس واگن در نمایشگاه خودرو شیکاگو ۲۰۱۹ از محصول جدید خود به نام فولکس واگن جتا GLI مدل ۲۰۱۹ رونمایی کرده است. این خودرو از لحاظ ظاهری و فنی از خودرو گلف GLI همین شرکت الگو گرفته است. این سدان اسپرت پرقدرت در دو نسخه معمولی و ۳۵ سالگی (به مناسبت ۳۵ ساله شدن این خودرو) از بهار سال آینده به بازار عرضه می شود. در ادامه مشخصات و امکانات این خودرو را بررسی می کنیم.

همچنین بخوانید:

یکه تازی فولکس واگن در لیست بزرگترین خودروسازان سال ۲۰۱۸

مشخصات فولکس واگن جتا GLI مدل ۲۰۱۹ 
شرکت فولکس واگن برای خودرو جتا GLI سیستم تعلیق از نوع اسپرت را در نظر گرفته است که در قسمت جلو از نوع مک فرسون و در عقب نیز چند اتصالی است. با وجود چنین امکاناتی حدود ۱.۵ سانتی متر از ارتفاع آن کاسته شده است و نسبت به نسخه های پیشین کوتاه تر به نظر می رسد. همچنین شرکت فولکس واگن برای بخش ترمز نیز از خودروهای گلف GTI و گلف R خود الگو گرفته است که به همین دلیل در ترمز جلو شاهد دیسک های ۱۳.۴ اینچی هستیم. خودرو فولکس واگن جتا GLI مدل ۲۰۱۹ همانند گلف GTI از دیفرانسیل لغزش محدود با کنترل الکترونیکی و سیستم فرمان ضریب متغیر بهره می برد.

در بخش های ظاهری نیز شاهد الگو گرفتن از قابلیت های خودرو گلف GTI برای فولکس واگن جتا GLI هستیم. از این الگوبرداری ها می توان به دو سر اگزوز کرومی، کالیپرهای ترمز قرمز رنگ، سپر عقب ویژه، دیفیوزر یکپارچه و جلوپنجره لانه زنبوری مشکی رنگ با خط قرمز اشاره کرد. شرکت فولکس واگن برای محصول جدید خود به صورت استاندارد چراغ های جلوی LED و رینگ های ۱۸ اینچی آلیاژی را در نظر گرفته است.

سدان جتا در شرکت فولکس واگن ۳۵ ساله شد و به همین مناسبت، بسته ای با نام مدل ۳۵ سالگی ارائه می شود که از امکاناتی چون قاب مشکی رنگ آینه های جانبی، اسپویلر عقب، نشان های منحصر به فرد در داخل و خارج، رینگ های منحصربه فرد مشکی رنگ با خط قرمز و سقف مشکی رنگ برخوردار است. همچنین این مدل به صورت استاندارد با سیستم تعلیق تطبیقی فولکس واگن عرضه می شود.

طراحان برای بخش های غربیلک فرمان، زیر آرنجی، صندلی ها و کف پوش ها و دسته دنده، از دوخت قرمزرنگ استفاده کرده اند که در کنار نورپردازی قرمزرنگ و غربیلک فرمان اسپرت طراحی داخلی خودرو فولکس واگن جتا GLI مدل ۲۰۱۹ را جذاب کرده اند. از امکانات استاندارد متعدد محصول جدید فولکس واگن می توان به سیستم اطلاعاتی سرگرمی با کارپلی و اندروید اتو، گرم کن صندلی ها و سیستم کنترل تهویه ۲ منطقه ای اشاره کرد. همچنین برای مشتریان امکان سفارش سیستم صوتی ۴۰۰ واتی صفحه آمپر دیجیتالی فراهم شده است.

مشخصات فنی و زمان عرضه 
فولکس واگن جتا GLI مدل ۲۰۱۹ همانند گلف GTI به موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ مجهز است که می تواند قدرتی معادل ۲۳۰ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن متر تولید کند. قدرت تولید شده از این موتور نیز توسط گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه به چرخ ها منتقل می شود و مشتریان می توانند یکی از این دو نوع گیربکس را هنگام خرید سفارش دهند. پیش بینی می شود این خودرو از بهار سال آینده در دو مدل معمولی و ۳۵ سالگی به بازار عرضه شود.

دیدگاه‌ها ۰

*
*