کدام یک بهتر است ؟پژو۲۰۶ صندوق دار یا رنو تندر ال ۹۰

۲۰۶ صندوقدار و تندر۹۰ ، در ابتدای ورود به بازار چندان مورد استقبال قرار نگرفته بودند ولی با مرور زمان به علت کیفیت فنی خوب و قابل قبول ، در حال حاضر در زمره پرفروش‌ترین خودروهای این رنج هستند و مانند دیگر خودروهای بازار ، قیمتی فراتر از حد تصور پیدا کرده‌اند .

پژو ۲۰۶ صندوقدار اوایل سال ۱۳۸۵ بود که به صورت محدودی راهی بازار شد چرا که بیشتر تولیدات این خودرو راهی کشورهای دیگر می‌شد . خودرویی که برای اولین بار در ایران تولید شد و از ایران راهی دیگر کشورهای سفارش دهنده نیز شد . پژو ۲۰۶SD یا همان پژو ۲۰۶های صندوقدار که در اوایل ورود به بازار زیاد مورد توجه مردم قرار نگرفت راهی طولانی را پیش روی خود می‌دید راهی که ممکن بود این خودرو را با شکست مواجه کند ، چرا که ۲۰۶ در اوایل ورود خود به بازار ایران به صورت هاچ بک عرضه می‌شد و دیدن ظاهر این خودرو با یک صندوق کمی غیرعادی بود به همین دلیل در اوایل ورود به بازار چهره این خودرو نمی توانست در دل مردم جا پیدا کند و در نتیجه بی مهری های زیادی نسبت به این خودرو شد .

تندر۹۰ به علت طراحی ظاهری مکعب شکلی که دارد ، چندان خودروی دل‌چسبی نیست ، بلند بودن سقف برای یک خودروی سدان موجب شده که با اتومبیل ناهماهنگی مواجه شویم ( البته این سقف بلند نکات مثبتی هم دارد ) .

طراحی عقب این خودرو به علت بلند بودن صندوق و استفاده از چراغ مستطیل شکل به صورت افقی نمای جالبی به وجود نیاورده است اما طراحی جلوی آن به مراتب بهتر از نمای عقب آن است.

اما در آنسوی میدان ۲۰۶SD قرار دارد که شاید مهمترین چالشی که این خودرو در طراحی ظاهری با آن روبروست، مربوط به نمای جانبی این خودروست. صندوق بار اضافه شده به آن و تغییر ندادن ابعاد در عقب ، باعث شده که این خودرو در طراحی جانبی چندان هماهنگ و دلچسب نباشد .

نمای جلوی این خودرو هر چند کمی قدیمی شده اما هنوز دارای طرحی قابل قبول ، زیبا و دلچسب است ، نمای عقب به علت اینکه از خودروهای پژو ۶۰۷ و ۲۰۶cc به عاریت گرفته شده ، فرمی قابل قبول به خودرو بخشیده است ضمن اینکه این خودرو نسبت به تندر۹۰ از فرم آیرودینامیک‌تر و اسپرت‌تری برخوردار است .

در مجموع با وجود اینکه ۲۰۶SD در نمای جانبی دارای مشکلاتی است اما در کنار تندر۹۰ خودش را زیباتر نشان می‌دهد .

با ورود به کابین تندر۹۰ با طراحی مواجه هستیم که مانند طراحی خارجی چندان دلچسب نیست ، طراحی دریچه‌های هوا ، پوشش روی درب‌ها چندان جالب نیستند .

صندلی‌ها نیز از طراحی مطلوبی برخوردار نیستند و حالتی نیمکت‌وار دارد و کیفیت مواد به کار رفته روی پوشش درب‌ها چندان جالب نیست.

اما فضای کابین بسیار خوب و پذیرفتنی است ، همانطور که اشاره کردیم بلند بودن سقف نکات مثبتی نیز به وجود آورده است . در قسمت عقب فضای پا وارتفاع سقف بسیار خوب است به گونه‌ای که سه نفر به راحتی می‌توانند در فضای عقب این اتومبیل بنشینند و راحت باشند .

یکی دیگر از نکات خوب تندر۹۰ فضای خوب صندوق عقب است که به جرات می‌توان گفت که از بسیاری از خودروهای بزرگتر از خود نیز بزرگتر است! به علت بالا بودن شاسی تندر۹۰ دید جلو و اطراف آن خوب و رضایت‌بخش است ولی دید عقب چندان جالب نیست .

داشبورد ۲۰۶ نسبت به سایر خودروهای این رنج قیمت از طراحی خوب و زیبایی برخوردار است و هماهنگی پوشش روی درب‌ها با روکش صندلی‌ها ، طرحی زیبا و دلنشین به وجود آورده است . ارگونومی در این خودرو به خوبی رعایت شده و صندلی‌ها اگرچه زیاد راحت نیستند اما در برابر تندر۹۰ از طراحی مطلوب‌تری برخوردار است ضمن اینکه این صندلی‌ها ارگونومیک بوده و به خوبی بدن سرنشینان را در بر می‌گیرند . دید جلو و اطراف خوب است ولی دید عقب چندان قابل قبول نیست هر چند از تندر۹۰ بهتر است.

در مجموع ۲۰۶ از کابین زیباتر ودل نشین تری برخوردار است ولی تندر۹۰ به شما فضای بیشتری می‌دهد .

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*